Ad Astra Awards
Ad Astra Journal
Science library
White book
University rankings
Who's who
Publications
Theses and dissertations
Ad Astra association
 
Press releases
News
Events
Funding opportunities
 
Login
Registration
 
>> Română
 
   
 

Lista instituțiilor cu activitate de cercetare din România

Cartea albă a cercetării din România > Instituții

Articole indexate în 2002-2011. Aceste date pot fi incomplete. Vedeți metodologia.

Alegeți alt interval:
Articole indexate în 20112010200920082007200620052004200320022002-2011
Articole publicate în 20112010200920082007200620052004200320022006-2010

Nr.InstituțieLocalitateSRIIContribuția procentualăSRINumăr articole
1Universitatea Babeș-BolyaiCluj Napoca1,588.8329.71%3,406.9423977
2Universitatea BucureștiBucurești1,511.4829.24%4,074.5053965
3Universitatea Alexandru Ioan CuzaIași1,105.6416.76%2,238.5012663
4Universitatea Politehnica BucureștiBucurești1,093.3846.69%2,267.8694046
5Institutul de Chimie Macromoleculară Petru Poni (Academia Română)Iași920.0445.63%1,477.0381603
6INCD pentru Fizica Materialelor (INCDFM)București724.1874.43%1,843.9441497
7INCD pentru Fizică și Inginerie Nucleară Horia Hulubei (IFIN-HH)București690.7794.22%2,519.4151879
8INCD pentru Fizica Laserilor, Plasmei și a Radiației (INFLPR)București678.8604.15%1,833.1951596
9Universitatea Tehnică Gheorghe AsachiIași579.6873.54%1,213.5552075
10Institutul de Matematică Simion Stoilow (Academia Română)București553.4173.38%1,075.098906
11Universitatea de VestTimișoara517.2223.16%890.378951
12Institutul de Chimie Fizică I.G. Murgulescu (Academia Română)București460.8192.82%1,211.7841116
13Universitatea Politehnica din TimișoaraTimișoara319.7521.96%625.5441136
14Universitatea Tehnică din Cluj-NapocaCluj Napoca291.5581.78%577.209788
15Universitatea din CraiovaCraiova258.3911.58%428.784883
16Universitatea de Medicină și Farmacie Carol DavilaBucurești233.9411.43%751.1261047
17INCD pentru Tehnologii Izotopice și Moleculare (INCDTIM) ClujCluj Napoca202.3701.24%565.636501
18Universitatea TransilvaniaBrașov196.5301.20%381.736722
19Universitatea de Medicină și Farmacie Iuliu Hațieganu Cluj-NapocaCluj Napoca166.2411.02%472.970798
20INCD Fizică Tehnică IașiIași163.8141.00%282.244347
21Universitatea de Medicină și Farmacie Grigore T. Popa din IașiIași152.2810.93%396.169683
22INCD pentru Microtehnologie (IMT)București145.3330.89%353.860262
23Universitatea din OradeaOradea142.2200.87%344.855532
24Institutul de Chimie Organică Costin D. Nenițescu (Academia Română)București130.2600.80%314.019568
25Universitatea Dunărea de JosGalați115.6780.71%230.150512
26Universitatea OvidiusConstanța110.3720.67%236.492537
27Universitatea de Medicină și Farmacie Victor BabeșTimișoara109.1430.67%297.490554
28Institutul de Chimie C. Drăgulescu Timișoara (Academia Română)Timișoara105.9820.65%264.108425
29INCD pentru Inginerie Electrică (ICPE-CA)București95.2980.58%242.951435
30Institutul de Biologie și Patologie Celulară Nicolae Simionescu (Academia Română)București92.9220.57%147.258103
31Universitatea ValahiaTârgoviște86.2580.53%162.664381
32Institutul de Biochimie (Academia Română)București82.7750.51%264.396100
33Institutul de Statistică Matematică și Matematică Aplicată Gh. Mihoc - Caius Iacob (Academia Română)București81.8540.50%207.894155
34INCD în Domeniul Patologiei și Științelor Biomedicale Victor BabeșBucurești70.2440.43%181.154155
35Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară Cluj-NapocaCluj Napoca60.1730.37%184.563231
36Institutul de Matematică Octav Mayer (Academia Română)Iași59.6250.36%140.104135
37INCD pentru Optoelectronică (INOE-2000)București57.9390.35%157.300228
38Universitatea din BacăuBacău52.8970.32%106.957149
39Institutul de Fizică Atomică (IFA)București48.5960.30%411.590193
40INCD pentru Chimie și Petrochimie (ICECHIM)București48.2600.30%126.743321
41Universitatea din PiteștiPitești45.9360.28%94.460227
42Institutul Clinic FundeniBucurești44.6610.27%155.600152
43Universitatea SapientiaCluj Napoca43.2630.26%101.252119
44Universitatea Tehnică de Construcții BucureștiBucurești39.4880.24%88.423168
45INCD Electrochimie și Materie Condensată (INCEMC) TimișoaraTimișoara39.2020.24%98.116136
46Academia de Studii EconomiceBucurești39.1580.24%68.295936
47Universitatea de Medicină și Farmacie din CraiovaCraiova38.1360.23%96.242310
48Spitalul Clinic I. C. Parhon (nr. 2)Iași38.0430.23%107.23586
49Universitatea Lucian BlagaSibiu35.7920.22%60.960253
50Institutul de Cercetări Nucleare Pitești MioveniPitești34.8110.21%62.752101
51Institutul Astronomic (Academia Română)București33.6980.21%185.454107
52Centrul de Cercetări Tehnice Fundamentale și Avansate (Academia Română)Timișoara33.6440.21%90.73392
53Institutul de Mecanica Solidelor (Academia Română)București33.0610.20%44.49572
54Institutul de Diabet, Nutriție și Boli Metabolice N. C. PaulescuBucurești32.7220.20%241.30064
55Universitatea Petrol-GazePloiești32.3380.20%82.426306
56Universitatea Aurel VlaicuArad32.1600.20%90.948156
57INCD pentru Fizica Pământului (INCDFP)București30.3720.19%62.75197
58Administrația Națională de MeteorologieBucurești30.3690.19%75.59652
59Universitatea de Medicină și Farmacie Targu MuresTârgu Mureș29.9900.18%95.270185
60Universitatea Ștefan cel MareSuceava28.8650.18%49.693177
61Institutul Oncologic Ion ChiricuțăCluj Napoca27.9890.17%231.501134
62Institutul de Calcul Numeric Tiberiu Popoviciu (Academia Română)Cluj Napoca27.4730.17%49.63546
63INCD în Geologie, Geofizică, Geochimie și Teledetecție (IGR)București27.0050.17%82.13563
64INCD pentru Microbiologie și Imunologie CantacuzinoBucurești26.2510.16%114.423113
65Universitatea de Stiinte Agronomice și Medicină Veterinară BucureștiBucurești25.5380.16%94.540214
66Universitatea de NordBaia Mare23.3470.14%44.451149
67INCD Geologie și Geoecologie Marină (GEOECOMAR)București23.2810.14%65.69449
68Centrul de Studii Avansate în Fizică (Academia Română)București22.2800.14%59.28649
69INCD de Metale Neferoase si RareBucurești21.9600.13%57.64970
70Institutul de Boli Cardiovasculare C.C. IliescuBucurești21.8450.13%181.92778
71INCD în Informatică (ICI)București21.7810.13%26.59166
72Institutul de Sănătate Publică BucureștiBucurești21.0740.13%319.412103
73Institutul de Geodinamică (Academia Română)București20.8730.13%59.32962
74Universitatea Constantin BrâncușiTârgu Jiu20.7870.13%33.98286
75Institutul de Biologie (Academia Română)București20.7540.13%67.17093
76INCD Științe BiologiceBucurești20.6250.13%56.826102
77Academia Oamenilor de ȘtiințăBucurești19.7480.12%98.734103
78Spitalul Clinic de Urgență Sf. IoanBucurești19.2390.12%25.47348
79Institutul de Cercetări in Chimie Raluca RipanCluj Napoca18.3750.11%51.91795
80Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Iași Iași18.3540.11%30.54438
81Metav SABucurești18.0830.11%73.054100
82Centrul Internațional pentru BiodinamicăBucurești17.9690.11%32.35020
83Spitalul Clinic Județean de Urgență ClujCluj Napoca17.8580.11%95.09975
84INCD Tehnologii Criogenice și Izotopice (ICSI)Râmnicu Vâlcea16.9560.10%40.77968
85Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară BanatuluiTimișoara16.7850.10%54.523181
86Spitalul Universitar de Urgență BucureștiBucurești16.4540.10%100.57072
87Institutul de Virusologie Ștefan S. Nicolau (Academia Română)București16.1940.10%40.95451
88Spitalul Clinic de Nefrologie dr. Carol DavilaBucurești15.4820.09%27.75828
89INCD Științe Biologice - ClujCluj Napoca15.1460.09%49.17454
90LaborMed Pharma SABucurești15.0830.09%33.22645
91Hospice Casa SperanțeiBrașov14.2900.09%29.3062
92Spitalul Clinic Județean de Urgență Târgu MureșTârgu Mureș13.4260.08%48.24862
93Institutul de Speologie Emil Racoviță (Academia Română) ClujCluj Napoca12.5140.08%69.66143
94Spitalul Clinic Județean de Urgență Timișoara (nr.1)Timișoara12.3740.08%41.95371
95Spitalul Clinic de Urgență Floreasca BucureștiBucurești11.8870.07%90.64469
96Universitatea HyperionBucurești11.7780.07%28.35329
97OLTCHIM SARâmnicu Vâlcea11.5130.07%27.55942
98Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară Ion Ionescu de la Brad IasiIași10.8930.07%40.77680
99INCD pentru Textile și Pielărie (INCDTP)București10.6560.07%32.284132
100Agenția de Cercetare pentru Tehnică și Tehnologii MilitareBucurești10.5760.06%33.14342
101Spitalul Universitar de Urgență Militar Central Dr Carol DavilaBucurești10.4560.06%52.16138
102Institutul Oncologic Al. Trestioreanu BucureștiBucurești10.4340.06%83.55256
103Spitalul Clinic Colentina (N. Gh. Lupu)București10.4010.06%54.48141
104INCD Chimico-Farmaceutică (ICCF)București10.0230.06%33.579103
105Institutul de Cercetări Metalurgice (ICEM)București10.0150.06%23.32063
106Centrul de Cercetări Cognitive și Neuronale (Coneural)Cluj Napoca9.7960.06%27.92719
107Institutul de Speologie Emil Racoviță (Academia Română)București9.7100.06%47.95945
108IN SticlăBucurești9.3280.06%32.97752
109INCD Marină Grigore Antipa (INCDM)Constanța9.1210.06%26.43643
110Aer Pur RomâniaBucurești9.0430.06%27.1291
111Institutul de Informatică Teoretică Iași (Academia Română)Iași9.0410.06%18.49456
112Institutul de Pneumoftiziologie Marius NastaBucurești8.8810.05%25.20531
113Universitatea 1 Decembrie 1918Alba Iulia8.3410.05%20.83673
114Institutul Național de Cercetări Aerospațiale Elie CarafoliBucurești8.0510.05%14.57928
115Zecasin SABucurești7.7510.05%22.04627
116Muzeul Țării CrișurilorOradea7.2730.04%10.3689
117Spitalul Clinic de Psihiatrie Alexandru ObregiaBucurești7.0250.04%29.27224
118Institutul National De Cercetare-Dezvoltare Pentru Pedologie, Agrochimie Si Protectia Mediului (INCDPAPM-ICPA)București6.7480.04%31.83732
119Institutul de Cercetări și Amenajări Silvice (ICAS)București6.7410.04%29.45223
120Universitatea Petru MaiorTârgu Mureș6.6610.04%13.12829
121Școala Normală SuperioarăBucurești6.5850.04%17.77211
122Institutul de Cercetare pentru Instrumentație Analitică (filiala INOE-2000)Cluj Napoca6.3330.04%16.94549
123Academia Romana (generic)București6.2610.04%18.55632
124Centrul de mediu și sănătateCluj Napoca6.2410.04%155.35127
125Scoala Națională de Studii Politice și AdministrativeBucurești6.2340.04%8.83837
126Institutul de Biologie și Nutriție Animală BaloteștiBalotești6.2160.04%24.70117
127Spitalul Clinic de Urgență Bagdasar ArseniBucurești6.1360.04%12.57930
128Societatea Academică din RomâniaBucurești6.0640.04%8.4448
129Universitatea din PetroșaniPetroșani5.8990.04%10.43439
130Institutul de Sănătate Publică I. Moldovan ClujCluj Napoca5.7960.04%16.95820
131Institutul Național de Medicină Legală Mina MinoviciBucurești5.7110.03%13.43083
132Institutul Național de Boli Infecțioase Matei BalșBucurești5.5900.03%18.18127
133Muzeul Național de Istorie a RomânieiBucurești5.5870.03%57.87517
134Institutul de Geografie (Academia Română)București5.5710.03%15.68519
135Institutul Național de Endocrinologie C. I. ParhonBucurești5.4920.03%14.88686
136Centrul de Cercetări Antropologice Francisc I. Rainer (Academia Română)București5.4360.03%20.60212
137INCD Delta Dunării (INCDDD)Tulcea5.4030.03%25.80727
138Institutul de Medicină CardiovascularăTimișoara5.3780.03%10.49614
139INCD Științe Biologice - IașiIași5.2250.03%19.06118
140Institutul de Arheologie Vasile Pârvan (Academia Română)București5.1710.03%17.6398
141Institutul Astronomic (Academia Română) ClujCluj Napoca5.0440.03%14.21714
142Universitatea Avram IancuCluj Napoca4.9860.03%11.06215
143INCD pentru Protecția Mediului (ICIM)București4.8250.03%11.07427
144Institutul de Sănătate Publică IașiIași4.6400.03%9.99116
145Grupul Școlar Industrial TehnofrigCluj Napoca4.6170.03%6.0517
146Centrul de Cercetare pentru Materiale Macromoleculare și Membrane SABucurești4.4960.03%12.81623
147Academia Tehnică MilitarăBucurești4.4890.03%10.90433
148Spitalul Universitar de Urgență EliasBucurești4.4370.03%21.65339
149Sidex Galați (LNM Holdings)Galați4.4020.03%11.37310
150Universitatea Petre AndreiIași4.3900.03%15.45142
151INCD Ecologie Industrială (ECOIND)București4.3620.03%15.53662
152Petrom SABucurești4.3600.03%9.30914
153Purolite SRLBucurești4.2740.03%4.7644
154Universitatea Spiru HaretBucurești4.2430.03%11.11488
155Seminarul Matematic Al. MyllerIași4.2130.03%8.14612
156Universitatea de Vest Vasile GoldișArad4.0820.02%14.83750
157Spitalul Clinic Județean de Urgență CraiovaCraiova4.0500.02%11.98781
158Institutul de Diagnostic și Sănătate AnimalăBucurești4.0190.02%19.10014
159Muzeul Național Grigore AntipaBucurești3.9070.02%9.70116
160Serv Pharma SRLBucurești3.8030.02%7.22110
161Spitalul Clinic de Urgență Sfânta TreimeIași3.7750.02%5.1619
162Spitalul Clinic de Recuperare ClujCluj Napoca3.7480.02%9.46015
163Institutul E-AustriaTimișoara3.7240.02%11.56425
164Centrul de Boli Reumatismale Dr Ion Stoia BucureștiBucurești3.7200.02%23.92114
165Tambov State Tech UnivBucurești3.6370.02%3.6371
166Universitatea Națională de ArteBucurești3.5940.02%11.65512
167SC Varia Energia SRLBucurești3.5840.02%4.7392
168Institutul Român de Știință și TehnologieCluj Napoca3.5770.02%14.60411
169Institutul PasteurBucurești3.4970.02%10.48813
170Societatea Muzeului ArdeleanCluj Napoca3.4350.02%11.3787
171Spitalul Clinic de Urgență Prof. Dr. Octavian Fodor (de Adulți nr. 2)Cluj Napoca3.3310.02%9.79627
172Institutul Național de MetrologieBucurești3.3040.02%10.09819
173Institutul de Cercetare a Calității Vieții (Academia Română)București3.3030.02%9.06813
174Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii Cluj-NapocaCluj Napoca3.2650.02%11.85723
175Colegiul Național Frații Buzești CraiovaCraiova3.2530.02%3.2533
176INCD Geologie și Geoecologie Marină (GEOECOMAR)Constanța3.1970.02%7.4256
177Școala Națională de Sănătate Publică, Management și Perfecționare in Domeniul SanitarBucurești3.1210.02%50.93417
178Dacia Synthetic Diamond FactoryBucurești3.0970.02%8.5748
179Spitalul de Urgență MIRA "Prof. Dr. Dimitrie Gerota"București3.0450.02%6.2896
180Colegiul de Științe ale Naturii Emil RacovițăBrașov3.0320.02%4.6586
181Institutul Național de Gerontologie și Geriatrie Ana AslanBucurești3.0280.02%23.37212
182Spitalul Clinic de Dermato-Venerologie Prof. dr. Scarlat LonghinBucurești3.0080.02%9.75712
183STRAERO SA (Institutul pentru Calculul si Experimentarea Structurilor Aeronautice)București2.9940.02%6.3376
184Institutul de Boli Cerebrovasculare Prof. Dr. Vlad VoiculescuBucurești2.9540.02%9.6749
185Compania Națională de Transport a Energiei Electrice TranselectricaBucurești2.9440.02%5.8386
186IPEE SACurtea de Argeș2.8630.02%9.0228
187Centrul de Cercetări Medicale al ArmateiBucurești2.8420.02%6.73724
188IN Hidrologie si Gestiunea ApelorBucurești2.8400.02%7.3967
189Institutul Clinic de Urologie și Transplant Renal ClujCluj Napoca2.7580.02%4.2947
190Colegiul Național Roman - VodăRoman2.7150.02%5.4306
191Institutul de Cercetări și Amenajări Silvice (ICAS) Câmpulung MoldovenescCâmpulung Moldovenesc2.7120.02%8.8218
192ICD Agricolă FunduleaFundulea2.7110.02%10.66345
193Mihai Eminescu TrustSighisoara2.7010.02%7.67417
194Universitatea ApolloniaIași2.6520.02%9.44811
195Herbing SRLBucurești2.6200.02%5.7175
196Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii Maria Sklodowska CurieBucurești2.5900.02%6.32614
197Spitalul Clinic Municipal de Urgență TimișoaraTimișoara2.5760.02%14.61417
198Petromservice SABucurești2.5420.02%5.2107
199Petrom Cercetare INCERP PloieștiPloiești2.5170.02%6.18920
200Spitalul Clinic de Boli Infecțioase și Tropicale Dr Victor BabeșBucurești2.4950.02%9.7349
201Spitalul Clinic de Obstetrică și Ginecologie FilantropiaBucurești2.4640.02%9.30311
202Pro Acva GrupTimișoara2.4290.01%19.1453
203Sindan SRLBucurești2.4250.01%3.6384
204IPROCHIM SABucurești2.3830.01%2.3832
205Ministerul SănătățiiBucurești2.3810.01%10.8176
206Institutul Inimii N. StăncioiuCluj Napoca2.3520.01%5.7329
207Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Spiridon Iași (Universitar)Iași2.3460.01%8.01638
208Stațiunea de CD Agricole TurdaTurda2.3250.01%6.29611
209Spitalul Clinic de Urgență Sf. PantelimonBucurești2.3220.01%15.72326
210ICPET Generatoare Abur SABucurești2.2910.01%4.0364
211Universitatea MaritimăConstanța2.2880.01%3.35818
212IPTANA SA (Institutul de Proiectări pentru Transporturi Auto, Navale și Aeriene)București2.2670.01%2.2671
213Spitalul Clinic de Urgență de Chirurgie Plastică, Reparatorie și ArsuriBucurești2.2640.01%3.5294
214Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța AlimentelorBucurești2.2090.01%9.3608
215Agenția Națională pentru Resurse MineraleBucurești2.1900.01%6.7333
216Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Constanța (Municipal)Constanța2.1860.01%10.6006
217Romgaz SAMediaș2.1850.01%4.3714
218Cromatec Plus SRLBucurești2.1470.01%7.05413
219Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța AlimentelorTulcea2.1440.01%8.5754
220Storex TechnologiesBucurești2.1110.01%5.0825
221Renault AutomobileBucurești2.0920.01%8.7564
222Biopharmacy & Pharmacol Res SABucurești2.0860.01%6.19613
223Universitatea Titu MaiorescuBucurești2.0660.01%6.40255
224Spitalul Clinic Județean de Urgență ConstanțaConstanța2.0360.01%19.70812
225Hofigal SABucurești2.0130.01%5.0837
226Spitalul Clinic Prof. Dr. Th. BurgheleaBucurești1.9970.01%4.3413
227Spitalul ColțeaBucurești1.9890.01%4.08511
228ICPE Electrostatica SABucurești1.9840.01%5.0837
229ICD pentru Pomicultură (ICDP Pitești-Mărăcineni)Pitești1.9830.01%6.16526
230Laboratorul de Fiziologie Experimentală și Aplicată (Academia Română)Iași1.9450.01%5.29412
231Centrul pentru Politici și Servicii de SănătateBucurești1.9380.01%27.1291
232SC Antibiotice SAIași1.9240.01%6.26414
233Siemens VDO Automotive (Continental)Timișoara1.9210.01%5.6173
234Academia Română (generic) TimișoaraTimișoara1.9060.01%4.9739
235Electrica SABucurești1.8000.01%4.3768
236ARMTECH SACurtea de Argeș1.7830.01%7.0994
237Centrul de inginerie și tehnologie pentru obiective nucleare (CITON)București1.7570.01%2.4583
238Agenția pentru Protecția Mediului MureșTârgu Mureș1.7330.01%3.8465
239Helident Dental Surgery Ltd.București1.7130.01%5.0885
240Spitalul Clinic Dr. I. CantacuzinoBucurești1.7040.01%11.46229
241Prospecțiuni SABucurești1.6890.01%6.6625
242Spitalul de Urgență pentru Copii Sf. Maria IașiIași1.6330.01%14.61417
243Spitalul Clinic Județean de Urgență SibiuSibiu1.6110.01%2.8329
244Institutul de Cercetări și Amenajări Silvice (ICAS) SimeriaSimeria1.5940.01%11.8038
245Academia Navală Mircea cel BătrânConstanța1.5940.01%4.26930
246Forumul Inventatorilor RomâniIași1.5600.01%8.65821
247Incerplast SABucurești1.5550.01%5.43114
248Spitalul Județean de Urgență SlatinaSlatina1.5470.01%3.5535
249Academia Română (generic) IașiIași1.5300.01%6.72419
250SC Mittal Steel SAIași1.5150.01%4.3044
251Comisia Națională pentru Controlul Activităților NucleareBucurești1.4970.01%3.0518
252Centrul de Copii Româno-American (Romanian-American Childrens Center)Constanța1.4970.01%4.4912
253Institutul Național de Recuperare, Medicină Fizică și BalneologieBucurești1.4780.01%2.9571
254Complexul Național Muzeal - MoldovaIași1.4740.01%2.57911
255Universitatea EcologicăBucurești1.4580.01%5.89726
256ICD pentru Ecologie Acvatică, Pescuit și AcvaculturăGalați1.4550.01%3.7595
257Infect ConstanțaBucurești1.4540.01%49.4231
258Agenția pentru Protecția Mediului IașiIași1.4510.01%1.4512
259Biotehnos SABucurești1.4450.01%4.54217
260Regia Națională a Pădurilor - ROMSILVABucurești1.4390.01%2.8782
261Colegiul Spiru HaretCluj Napoca1.4260.01%1.4262
262Sytron Technologies OverseasBucurești1.4220.01%4.2671
263Centrul Medical de Diagnostic și Tratament Ambulator și Medicină Preventivă al ArmateiBucurești1.4090.01%5.8027
264Laboratorul Central pentru Carantină FitosanitarăVoluntari1.3990.01%4.10517
265INCD Metale Resurse RadioactiveBucurești1.3970.01%5.38411
266INCD Turbomotoare COMOTIBucurești1.3930.01%1.4554
267World Vision RomâniaCluj Napoca1.3860.01%4.1591
268Fundația Baylor Marea NeagrăConstanța1.3710.01%4.1141
269Centrul de Cardiologie CraiovaCraiova1.3710.01%8.3788
270ICPE SABucurești1.3650.01%5.07210
271Matpur SABucurești1.3210.01%5.2851
272Centrul IT pentru Știință și Tehnologie (CITST)București1.3160.01%5.2883
273Universitatea EmmanuelOradea1.3010.01%4.2659
274Performa Diagnostics SRLTimișoara1.2960.01%4.0065
275Policlinica de Copii Cetatea HistriaBucurești1.2810.01%3.2303
276INCD SănătateBucurești1.2640.01%7.7984
277Anticorosiv SABucurești1.2550.01%3.6038
278Institutul de Cercetări și Modernizări Energetice (ICEMENERG)București1.2540.01%3.60011
279Fundația Romanian Center for Induced Gamma EmissionBucurești1.2500.01%6.0929
280Procema SABucurești1.2400.01%2.42012
281Primăria Municipiului BucureștiBucurești1.2400.01%1.2401
282Institutul pentru Ocrotirea Mamei și Copilului A. RusescuBucurești1.2390.01%12.81023
283CEPROCIM (Institutul Național pentru Ciment)București1.2290.01%2.71037
284OVM ICCPET SABucurești1.2140.01%2.4293
285SRL Institutul de Proiectare Aris SABaia Mare1.2130.01%4.2004
286Colegiul Național Petru RareșPiatra Neamț1.1980.01%3.8316
287SC Inc Power Absorpt Engn SRLBucurești1.1550.01%2.3111
288Universitatea DanubiusGalați1.1510.01%1.3608
289Tofan Group SABucurești1.1450.01%2.35210
290Spitalul Clinic Sf. MariaBucurești1.1340.01%8.42617
291Societatea Ornitologică RomânăBucurești1.1320.01%2.5963
292Administrația Națională Apele RomâneBucurești1.1290.01%9.14410
293INCD în Sudură și Prelucrări de Materiale (ISIM)Timișoara1.1280.01%6.51113
294INCD in Constructii, Urbanism si Dezvoltare Teritoriala Durabila URBAN-INCERCBucurești1.1220.01%3.8684
295Fundația Horia HulubeiBucurești1.1130.01%5.26610
296Dexter Com SRLBucurești1.0890.01%3.5683
297Colegiul Național de Informatică Grigore Moisil BrașovBrașov1.0860.01%2.7174
298Unitatea Executivă pentru Finanțarea Invățământului Superior și a Cercetării Științifice Universitare (UEFISCSU)București1.0820.01%2.1642
299Ad Astra - Asociația Cercetătorilor RomâniCluj Napoca1.0820.01%2.1641
300ICD pentru Protecția PlantelorBucurești1.0810.01%2.6713
301Federația Universitară Maghiară din Cluj-Napoca (KMEI, FUMC)Cluj Napoca1.0750.01%4.7144
302INCD în Geologie, Geofizică, Geochimie și Teledetecție (IGR) - filiala ClujCluj Napoca1.0720.01%2.0144
303Spitalul Clinic Municipal ClujCluj Napoca1.0710.01%4.25212
304METRABucurești1.0470.01%5.5643
305Spitalul de Urgență Prof. Dr. Agrippa IonescuBucurești1.0440.01%1.7904
306Spitalul Clinic de Copii BrașovBrașov1.0350.01%5.7894
307Beespeed Automatizari SRLTimișoara1.0320.01%3.8702
308Theramed (Rădoi Mariana)Brașov1.0270.01%4.9964
309Universitatea Creștină Dimitrie CantemirBucurești1.0260.01%2.398165
310Colegiul Național Mircea Eliade SighișoaraSighisoara1.0150.01%2.5115
311Spitalul de Boli Infecțioase ClujCluj Napoca1.0130.01%4.3503
312Opticoat SRLBucurești1.0060.01%1.6403
313Institutul Național de Cercetare in Domeniul Conservării și Restaurării București0.9940.01%3.7196
314Institutul pentru Studierea Problemelor Minorităților Naționale (ISPMN)Cluj Napoca0.9850.01%1.9583
315Honeywell RomâniaBucurești0.9800.01%2.7735
316Solutions of Artificial Intelligence Applications (SAIA)Cluj Napoca0.9740.01%1.9481
317Avioane SACraiova0.9740.01%2.4367
318Motorola Metrowerks RomâniaBucurești0.9720.01%0.9721
319Spitalul Județean de Urgență ZalăuZalău0.9690.01%2.5502
320Interactive Systems & Business ConsultingBucurești0.9300.01%2.7891
321Fundația pentru ȘcoalăCluj Napoca0.9230.01%1.8461
322Spitalul Sf. Cosma și DamianBucurești0.9030.01%2.7101
323Universitatea Ștefan LupașcuIași0.8740.01%3.4016
324Guvernul RomânieiBucurești0.8670.01%2.2222
325Rego Com SRLBucurești0.8510.01%3.19511
326Agenția Națională pentru Deșeuri RadioactivePitești0.8410.01%2.3657
327Asociația SperanțaConstanța0.8290.01%2.6942
328Top Analit SRLBucurești0.8260.01%2.9435
329Rompetrol SABucurești0.8230.01%3.3107
330Spitalul de Boli Cronice Sf. LucaBucurești0.8090.00%7.3084
331Ministerul JustițieiBucurești0.8080.00%1.2673
332Spitalul Clinic Nicolae MalaxaBucurești0.8060.00%3.7632
333Institutul de Cercetare Proiectare Sisteme de ProducțieBucurești0.8040.00%2.4111
334CSC PharmaceuticalsBucurești0.8030.00%1.6061
335Geomold SACâmpulung Moldovenesc0.7980.00%3.9782
336Centrul Județean pentru Asistență Psihopedagogică CovasnaSfantu Gheorghe0.7910.00%1.8962
337Institutul de Boli Cardiovasculare Prof. Dr. George I.M. Georgescu Iași Iași0.7890.00%2.3684
338Societatea Națională a Apelor Minerale S.A.București0.7890.00%0.7892
339Magistra C&CConstanța0.7870.00%1.8205
340CEPROPLAST SAIași0.7840.00%2.4163
341Academia Forțelor Aeriene Henri CoandăBrașov0.7810.00%1.92514
342Aquatim SATimișoara0.7770.00%2.96215
343Plasmaterm SATârgu Mureș0.7680.00%0.7682
344Liceul Mihai Viteazul VulcanVulcan0.7610.00%1.8272
345Consiliul Județean IașiIași0.7610.00%1.5211
346Metroul SABucurești0.7570.00%2.5975
347Colegiul Tehnic Anghel Saligny BacăuBacău0.7550.00%1.5101
348Institutul de Cercetări și Amenajări Silvice (ICAS) BrașovBrașov0.7520.00%4.6765
349Terapia SACluj Napoca0.7350.00%2.6893
350Centrul Medical de Diagnostic, Tratament Ambulatoriu și Medicină PreventivăBucurești0.7330.00%2.6652
351Grupul Școlar Dumitru MangeronIași0.7250.00%1.4493
352Nivis RomâniaCluj Napoca0.7060.00%0.7061
353Institutul de Sănătate Publică TimișoaraTimișoara0.7040.00%2.56217
354Spitalul Clinic CF nr. 2București0.7010.00%2.8725
355Spitalul Clinic Municipal Filantropia (Spitalul Clinic Nr. 2)Craiova0.6900.00%0.98928
356IDMBucurești0.6870.00%1.3731
357Romfluid SABucurești0.6860.00%1.3721
358Centrul Medical SANA SrlBucurești0.6770.00%6.9293
359Spitalul Clinic de Ortopedie FoișorBucurești0.6770.00%2.0315
360R&D Consultanță și Servicii SRLBucurești0.6710.00%4.41112
361Instituții din afara RomânieiBucurești0.6680.00%3.2644
362Ministerul Agriculturii și PădurilorBucurești0.6590.00%2.0582
363Institutul Est-European de Sănătate a ReproduceriiTârgu Mureș0.6590.00%1.7992
364SC Uzinsider SAGalați0.6560.00%1.3137
365Belev Geol & Geophys ConsultingBucurești0.6550.00%1.3111
366INCD pentru Mecanică Fină (CEFIN)București0.6520.00%3.9633
367PharmaQuest LTDSângeorgiu de Mureș0.6500.00%1.5161
368Agenția Spațială RomânăBucurești0.6440.00%2.4344
369Institutul Național de Hematologie Transfuzională Prof. dr. CT NicolauBucurești0.6440.00%4.6545
370Spitalul Județean SuceavaSuceava0.6370.00%4.8853
371Spitalul Clinic de Copii Dr. V. GomoiuBucurești0.6340.00%4.1314
372ICD pentru Viticultură și Vinificație Valea CălugăreascăValea Călugărească0.6290.00%2.0184
373Universitatea Națională de Apărare Carol IBucurești0.6240.00%0.7812
374Varspeed Hydro LtdTimișoara0.6140.00%1.8411
375Colegiul Național Mihai EminescuSatu Mare0.6110.00%1.2226
376S.C. Compania de apă Someș S.A.Cluj Napoca0.6000.00%1.2011
377Institutul de Bioresurse AlimentareBucurești0.5980.00%1.84011
378Spitalul Clinic de Pediatrie SibiuSibiu0.5850.00%2.8164
379Spitalul Județean de Urgență TârgovișteTârgoviște0.5820.00%3.7654
380Muzeul Național de GeologieBucurești0.5820.00%1.7451
381Roșia Montană Gold CorporationRoșia Montană0.5800.00%1.7402
382Fresenius NephrocareBucurești0.5730.00%4.1743
383ICD pentru Creșterea Bovinelor BaloteștiBalotești0.5650.00%3.1496
384Universitatea Eftimie MurguReșița0.5590.00%1.55519
385Centrul Clinic de Urgență de Boli Cardiovasculare al Armatei Constantin ZamfirBucurești0.5580.00%0.8371
386CornerSoft TechnologiesBucurești0.5550.00%0.5552
387Hyper Res & Dev Inst BucharestBucurești0.5550.00%1.1091
388Direcția de Sănătate Publică VâlceaRâmnicu Vâlcea0.5410.00%1.6241
389Societatea Națională Nuclearelectrica SABucurești0.5410.00%1.0313
390Veolia Water (Apa Nova)București0.5390.00%3.5743
391SC SENDRA Tehnologii Nucleare SRLBucurești0.5390.00%1.0781
392Direcția Silvică IașiIași0.5250.00%1.1852
393Societatea Inginerilor Energeticieni din RomâniaBucurești0.5240.00%1.0472
394Vet & Hlth CtrConstanța0.5200.00%1.0411
395DDS Diagnostic SRLBucurești0.5170.00%2.4225
396SC Pro Optica SABucurești0.5040.00%0.6733
397ON Semiconductor RomâniaBucurești0.5030.00%1.5103
398Centrul de Sănătate Publică SibiuSibiu0.5010.00%2.5824
399PollChimicGiurgiu0.4980.00%1.4931
400Clinica UROANDROMEDBucurești0.4890.00%2.9321
401Căpuș Mining CoCluj Napoca0.4840.00%1.9351
402Cominex Nemetalifere SACluj Napoca0.4840.00%1.9351
403Institutul European din RomâniaBucurești0.4740.00%1.4211
404Academia de Științe MedicaleBucurești0.4700.00%2.8402
405Merches M.Iași0.4700.00%1.4091
406Spitalul de Obstetrică și Ginecologie Dr. Ioan SbârceaBrașov0.4680.00%2.5557
407Institutul Român de Cercetări PolareBucurești0.4660.00%1.3985
408Microbiol LabBucurești0.4600.00%1.3801
409Exploatarea Resurselor Minerale OlteniaMotru0.4570.00%2.2871
410Gerom InternationalPetroșani0.4570.00%0.9131
411Plantextrakt SRLCluj Napoca0.4570.00%1.6735
412Muzeul Județean Satu MareSatu Mare0.4560.00%2.3102
413Spitalul de Psihiatrie și Neurologie BrașovBrașov0.4550.00%3.6923
414Coca Cola RomâniaBucurești0.4470.00%1.3411
415Institutul de Științe ale EducațieiBucurești0.4460.00%0.8922
416Institutul de Arheologie Iași (Academia Română)Iași0.4460.00%4.0115
417Institutul de Cercetări pentru Produse Auxiliare Organice (ICPAO) SAMediaș0.4430.00%3.3963
418Elmi Prodfarm SRLBucurești0.4410.00%1.4527
419Institutul de Medicină Legală TimișoaraTimișoara0.4390.00%1.27113
420Biomed Res InstCluj Napoca0.4350.00%0.8711
421Centrul de Cercetări Biologice, Grădina Botanică JibouJibou0.4330.00%2.6001
422Ministerul Finanțelor PubliceBucurești0.4330.00%1.2981
423Societatea Română de CardiologieBucurești0.4300.00%5.5871
424Casa Corpului Didactic GiurgiuGiurgiu0.4290.00%1.1884
425Direcția pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală TimișTimișoara0.4280.00%1.3763
426Natl Inst Nat PhysBucurești0.4230.00%1.2681
427INCD Ecologie Industrială (ECOIND)Timișoara0.4170.00%0.68610
428Univ Hosp CraiovaCraiova0.4170.00%0.6251
429US EPACluj Napoca0.4140.00%1.2724
430ICPE Bistrita SABistrita0.4110.00%1.4606
431Spitalul Clinic de Copii Dr.Gavril Curteanu OradeaOradea0.4110.00%0.8222
432Centrul Regional de Meteorologie Banat-CrișanaTimișoara0.4050.00%0.8111
433SC Agilrom Scientific SRLVoluntari0.4040.00%1.2131
434SC Afero Exim SRLBucurești0.4020.00%2.1344
435Spitalul Clinic Militar de Urgență "Dr. I. Czihac"Iași0.4000.00%1.2012
436Centrul de Competență in Electrostatică și Electrotehnologii (SC CCEE)București0.4000.00%1.2011
437Tehnoplus SRLBucurești0.3880.00%0.7771
438Grupul de Explorări Subacvatice și SpeologiceBucurești0.3870.00%3.4862
439Colegiul Tehnic Traian Vuia GalațiGalați0.3870.00%1.7162
440Tora TradingCluj Napoca0.3860.00%0.7721
441Agenția pentru Protecția Mediului Drobeta Turnu SeverinDrobeta Turnu Severin0.3850.00%0.7691
442Liceul Teoretic Mihai SadoveanuBucurești0.3830.00%3.1515
443Accent Pro 2000 LtdBucurești0.3820.00%1.4952
444Clinicile ICCOBrașov0.3810.00%1.5241
445Stațiunea de Cercetări pentru Viticultură și Vinificație DrăgășaniDrăgășani0.3790.00%0.7428
446Spitalul Clinic de Urgențe OftalmologiceBucurești0.3740.00%2.1923
447Med Serv MetrorexBucurești0.3730.00%0.6831
448Agenția pentru Protecția Mediului CraiovaCraiova0.3710.00%0.4645
449Institutul de Istorie N. Iorga (Academia Română)București0.3680.00%0.7147
450Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii Grigore AlexandrescuBucurești0.3670.00%2.7047
451SCAAN LtdCluj Napoca0.3660.00%1.4631
452Fotonation România SRLBucurești0.3640.00%1.4581
453Spitalul Județean de Urgență Brăila (fost Sf Spiridon)Braila0.3630.00%3.5093
454Agenția Națională pentru Protecția MediuluiBucurești0.3590.00%1.98412
455BETAK SABistrita0.3590.00%1.68410
456Academia ComercialăSatu Mare0.3570.00%1.07227
457Grupul Școlar Industrial Transporturi Căi FerateGalați0.3560.00%0.3561
458LACECA SA (Centrul de Cercetări pentru Calitate și Protecția Mediului)București0.3540.00%0.7092
459Med Ctr STSBucurești0.3510.00%2.8101
460Societatea Română de RadioprotecțieBucurești0.3510.00%1.0521
461Institutul Astronomic (Academia Română) TimișoaraTimișoara0.3510.00%1.7531
462Senzorom CCP SACluj Napoca0.3470.00%1.0421
463DSA Industries SRLBucurești0.3470.00%1.3881
464Centrul Regional de Meteorologie ClujCluj Napoca0.3400.00%0.6801
465Muzeul Civilizației DaciceDeva0.3370.00%1.0101
466SC. Institutul de Cercetări pentru Acoperiri Avansate - ICAA S.A (fost ICEPALV)București0.3360.00%1.6584
467Grupul Școlar Agricol din Roșiori de VedeRoșiorii de Vede0.3350.00%1.0063
468Institutul Național de StatisticăBucurești0.3340.00%1.0023
469Spitalul Clinic de Recuperare IașiIași0.3340.00%3.1277
470Grupul Școlar Agricol Viaceslav HarnajBucurești0.3320.00%0.9853
471Centrul de Sănătate Publică Târgu MureșTârgu Mureș0.3320.00%5.6063
472Muzeul de Științe ale Naturii Piatra NeamțPiatra Neamț0.3230.00%1.0452
473MedSana RomâniaBucurești0.3220.00%4.3032
474Societatea Română de Chirurgie Laparoscopică și Suturi MecaniceCluj Napoca0.3200.00%0.3201
475Institutul de Economie MondialăBucurești0.3180.00%1.1366
476Policlinica de Diagnostic Rapid MedișBrașov0.3150.00%2.2051
477Institutul de Igienă și Sănătate Publică VeterinarăBucurești0.3110.00%0.87211
478Centrul Medical Helios MedicaBucurești0.3080.00%0.9242
479Direcția de Sănătate Publică Județeană DoljCraiova0.3020.00%1.3732
480Polipharma Industries SRLSibiu0.3010.00%0.6031
481INCD pentru Cartof și Sfeclă de Zahăr BrașovBrașov0.3000.00%1.2016
482Spitalul Județean de Urgență PiteștiPitești0.3000.00%2.2694
483Geosystems România SRLBucurești0.2990.00%1.7971
484Asociația Română pentru Dezvoltarea Educației in Sănătate (ARDES)București0.2940.00%0.8831
485Agenția Națională a MedicamentuluiBucurești0.2930.00%1.1255
486Pharmaplant Biogalenica SRLBucurești0.2920.00%0.8282
487Institutul de Gastroenterologie și Hepatologie IașiIași0.2860.00%3.6364
488Spitalul Clinic de Psihiatrie SocolaIași0.2850.00%3.2026
489Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța AlimentelorTimișoara0.2820.00%0.8472
490Colegiul Național Mihai Eminescu BotoșaniBotoșani0.2800.00%0.5611
491S.C. ALCATEL NS România S.A.Timișoara0.2740.00%0.9302
492Spitalul Clinic de Boli Infecțioase și Pneumoftiziologie Victor Babeș (3)Craiova0.2720.00%1.3623
493Population Services International RomâniaBucurești0.2720.00%1.0891
494Natl Met AdmBucurești0.2720.00%1.0871
495ICP Păsări și Animale Mici SA BaloteștiBalotești0.2600.00%1.0381
496Centrul Național pentru Reducerea Riscului SeismicBucurești0.2590.00%1.0351
497Spitalul Clinic de Urgență Județean OradeaOradea0.2570.00%1.5098
498ESRI RomâniaBucurești0.2570.00%1.7971
499Spitalul Universitar CF ClujCluj Napoca0.2530.00%1.2673
500Societatea Națională a Sării (SALROM SA)București0.2520.00%2.3802
501EPRI BucharestBucurești0.2520.00%0.7551
502Direcția de Sănătate Publică Județeană ConstanțaConstanța0.2470.00%1.4841
503Fundația Romanian Angel AppealBucurești0.2470.00%1.4841
504Regia Autonomă Județeană de Apă ConstanțaConstanța0.2400.00%0.4811
505Eli Lilly SRLBucurești0.2400.00%1.4381
506LOT Oriel România LtdSegarcea0.2390.00%1.4361
507Spitalul ClinicCraiova0.2380.00%0.9402
508Ceprohart SABraila0.2350.00%0.6673
509Grupul Școlar Ferdinand I Râmnicu VâlceaRâmnicu Vâlcea0.2330.00%0.4662
510SC ROSEAL SAOdorheiu Secuiesc0.2330.00%0.9301
511Institutul pentru Controlul Produselor Biologice și Medicamentelor de Uz VeterinarBucurești0.2320.00%0.6672
512Orange SABucurești0.2190.00%0.2191
513Detașamentul Poliției pentru Intervenție RapidăBucurești0.2170.00%0.8681
514Arges Cty HospArad0.2150.00%2.5811
515Spitalul Județean de Urgență TulceaTulcea0.2100.00%2.0991
516Policolor SABucurești0.2090.00%0.8351
517Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Sf. Parascheva (fostul Spital 3)Iași0.2080.00%1.0384
518Institutul de Cercetări și Amenajări Silvice (ICAS) CaransebeșReșița0.2050.00%1.0241
519IKEA Supply AGBucurești0.2040.00%1.0201
520Colegiul Național Alexandru Ioan CuzaCorabia0.2040.00%0.6111
521Asociația pentru Protecția Păsărilor și a Naturii - Grupul MilvusTârgu Mureș0.2030.00%1.2943
522Institutul de Cercetări și Proiectări MiniereBaia Mare0.2020.00%0.6212
523Med Sci SRLBucurești0.1970.00%1.9742
524MecroSystem SRLBucurești0.1960.00%0.4762
525Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii Louis Turcanu (nr. 3)Timișoara0.1940.00%2.6214
526Trinity Rail GroupArad0.1930.00%0.5791
527MS Lab SriCraiova0.1880.00%0.5631
528Institutul de Cercetări Socio-Umane Cluj (Academia Română)Cluj Napoca0.1870.00%0.9702
529Univ SplitBucurești0.1870.00%1.3111
530Agenția Națională Anti-DopingBucurești0.1850.00%0.1854
531Crominvent SRLBucurești0.1850.00%0.1852
532Universitatea George BarițiuBrașov0.1820.00%0.3786
533Kober SRLTurturești0.1800.00%0.36111
534Moldavian Acad SciBucurești0.1780.00%0.3551
535Spitalul Clinic Județean de Urgență BrașovBrașov0.1770.00%0.5301
536Avalanche Mobile Development SrlBucurești0.1720.00%0.5151
537Institutul Național de Medicină Aeronautică și Spațială V. AnastasiuBucurești0.1700.00%1.3623
538Nitech RomâniaBucurești0.1690.00%1.3551
539SC Procomimpex SRLIași0.1680.00%0.33611
540SC Presum Proiect SAIași0.1680.00%0.3367
541COSMOTEBucurești0.1680.00%0.3362
542Grupul Școlar Industrial Construcții-Montaj DejDej0.1680.00%0.3361
543Muzeul Unirii Alba IuliaAlba Iulia0.1680.00%0.3361
544SiemensBucurești0.1680.00%0.3361
545Direcția Sanitar-Veterinară IașiIași0.1660.00%0.2492
546Agenția pentru Protecția Mediului Miercurea CiucMiercurea Ciuc0.1650.00%0.4951
547Dent Surg Clin PANA DANIELABucurești0.1640.00%1.1471
548Centrul Român de Politici EconomiceBucurești0.1640.00%0.9821
549Moscow State Open UnivBucurești0.1600.00%0.4791
550Natl Inst BucureștiBucurești0.1560.00%0.6231
551Institutul de Istorie George Barițiu (Academia Română)Cluj Napoca0.1550.00%0.62216
552Liceul Doamna StancaBucurești0.1550.00%0.3717
553Clinica Medical ServiceBacău0.1540.00%0.7721
554Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit (APDRP)București0.1480.00%0.1853
555Clinica Privată ConstanțaConstanța0.1450.00%2.1771
556Stațiunea de Cercetări pentru Viticultură și Vinificație IașiIași0.1410.00%0.4472
557Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța AlimentelorAlba Iulia0.1410.00%0.2784
558Degussa România SRLBucurești0.1390.00%0.2783
559Grupul Școlar Constantin BrâncușiBucurești0.1390.00%0.1852
560Spitalul Universitar de Stomatologie Prof dr. Dan TeodorescuBucurești0.1350.00%0.5393
561Cuprom SABucurești0.1330.00%0.6632
562Kvaerner IMGB SABucurești0.1300.00%0.4292
563GeoNetSoft SRLPitești0.1300.00%0.2602
564Romspectra Impex SRLBucurești0.1290.00%0.2581
565Institutul de Cercetări și Amenajări Silvice (ICAS) DevaDeva0.1290.00%2.3181
566Registrul Renal RomânBucurești0.1270.00%0.6341
567World Heath Organisation (WHO) - Oficiul Regional BalcanicBucurești0.1260.00%1.1361
568Spitalul de Psihiatrie Câmpulung MoldovenescCâmpulung Moldovenesc0.1250.00%1.2551
569Primaria Municipiului GiurgiuGiurgiu0.1240.00%0.3714
570ICD pentru Industrializarea și Marketingul Produselor Horticole HORTINGBucurești0.1220.00%0.4881
571Baia Mare Dialysis CtrBucurești0.1180.00%1.6551
572Craiova Dialysis CtrBucurești0.1180.00%1.6551
573Floreasca Bucuresti Dialysis CtrConstanța0.1180.00%1.6551
574Focsani Dialysis CtrBucurești0.1180.00%1.6551
575Petrosani Dialysis CtrBucurești0.1180.00%1.6551
576Piatra Neamt Dialysis CtrBucurești0.1180.00%1.6551
577Tirgu Mures Dialysis CtrConstanța0.1180.00%1.6551
578SC Letea SABacău0.1180.00%0.3542
579SC European Drinks SRLOradea0.1170.00%0.1852
580Marco Group/Vimetco (ALRO Slatina)Slatina0.1170.00%0.2351
581Spitalul Clinic CaritasBucurești0.1150.00%0.4298
582Sanex SACluj Napoca0.1150.00%0.4292
583KineTAxCraiova0.1140.00%0.4562
584Migral LtdBucurești0.1120.00%0.4501
585Cablero SA IașiIași0.1120.00%0.2251
586Romvac Co SABucurești0.1120.00%0.3362
587Electroargeș SACurtea de Argeș0.1120.00%0.3361
588FERA Aerostar BacauBacău0.1120.00%0.3361
589Grupul Școlar Ștefan PascuApahida0.1120.00%0.3361
590Liceul Teoretic DunăreaGalați0.1120.00%0.3361
591Sticlă și Ceramică PONETI SRLBucurești0.1120.00%0.3361
592Colegiul Național Ion C. BrătianuPitești0.1090.00%0.6126
593Sc Atica Chemicals SRLRâmnicu Vâlcea0.1070.00%0.5566
594Colegiul Național Alexandru Odobescu PiteștiPitești0.1030.00%0.5131
595Consiliul Județean ClujCluj Napoca0.1010.00%0.4051
596Electrocentrale Deva SADeva0.0980.00%0.4881
597SC Cezotor Tortomanu SAConstanța0.0970.00%0.2911
598Muzeul de Istorie din RomanRoman0.0960.00%0.3714
599SIKA România SRLBrașov0.0960.00%0.5194
600Garda Națională de MediuBucurești0.0960.00%0.3719
601TelemedicaBucurești0.0950.00%0.6621
602Biofarm SABucurești0.0930.00%0.1852
603CEPROMIN SADeva0.0930.00%0.1852
604Liceul Teoretic Dimitrie BolintineanuBucurești0.0930.00%0.1852
605Institutul de Tehnologie Chimică ITEC SABrazi0.0930.00%0.0932
606Euro Envirotech SRLPloiești0.0930.00%0.0931
607SC Transgaz SAMediaș0.0930.00%0.0931
608Torro Construct SrlSalonta0.0920.00%0.7391
609Grupul Școlar Industrial Materiale de ConstrucțiiTârgu Jiu0.0920.00%0.2751
610Academia Forțelor Terestre Nicolae BălcescuSibiu0.0910.00%0.36511
611ROMES SA - Romanian Electronic Modules and SemiconductorsVoluntari0.0900.00%0.3601
612SC Daflog SRLMediaș0.0850.00%0.2783
613SC Electrovâlcea SRLRâmnicu Vâlcea0.0850.00%0.2783
614Institutul de Economie AgrarăBucurești0.0840.00%0.1695
615AirportBucurești0.0840.00%0.3361
616Societatea Română de Materiale Magnetice (SRMM)București0.0840.00%0.3361
617Spitalul Județean GiurgiuGiurgiu0.0840.00%0.3361
618ArcelorMittalIași0.0830.00%0.4991
619BTM Resources SRLArad0.0820.00%0.3301
620National Board for Certified Counselors (NBCC)București0.0820.00%0.4911
621Spitalul de Psihiatrie și pentru Măsuri de Siguranță SteiStei0.0820.00%1.2262
622Institutul Național al LemnuluiBucurești0.0810.00%0.6974
623Societatea pentru Studiul Neuroprotecției și Neuroplasticității (SSNN)Cluj Napoca0.0790.00%1.1111
624Școala Andrei ȘagunaBucurești0.0780.00%0.2351
625SC Cerasil SAOradea0.0770.00%0.0932
626Agenția pentru Protecția Mediului VâlceaRâmnicu Vâlcea0.0770.00%0.1852
627Colegiul Național Nichita StănescuPloiești0.0770.00%0.1852
628Universitatea Română de Științe și Arte Gh. CristeaBucurești0.0770.00%0.1542
629Spitalul de Psihiatrie și Măsuri de Siguranță JebelTimișoara0.0760.00%1.9761
630Academia de Științe Agricole și Silvice (generic)București0.0720.00%1.3005
631Colegiul Tehnic de Industrie AlimentarăCraiova0.0700.00%0.0931
632Mari State Tech UnivBucurești0.0670.00%0.2701
633Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța AlimentelorReșița0.0650.00%0.7861
634Muzeul Etnografic al TransilvanieiCluj Napoca0.0650.00%0.3901
635Grupul Școlar de Industrie Alimentară Dumitru MoțocGalați0.0650.00%0.1301
636Chiminform DataBucurești0.0650.00%0.1853
637Grupul Școlar C. D. NenițescuBucurești0.0650.00%0.1852
638Petrom SABrazi0.0650.00%0.1852
639Petrostar SAPloiești0.0620.00%0.0931
640Cerelast SA (Centrul de Cercetări Pentru Prelucrarea Elastomerilor)București0.0620.00%0.1854
641Administrația Națională Apele Române ConstanțaConstanța0.0620.00%0.1853
642Grupul Școlar Industrial Ion BănescuMangalia0.0620.00%0.1853
643Compania Națională a UraniuluiBucurești0.0620.00%0.1852
644LCCFVoluntari0.0600.00%0.2784
645Institutul Național de InventicăIași0.0590.00%0.3544
646Med Univ LubeckBucurești0.0570.00%0.1151
647Comenius UnivBucurești0.0570.00%1.3741
648Tehno Bionic SRLBuzău0.0560.00%0.2783
649Fundația Gheorghe BengaCluj Napoca0.0540.00%0.4331
650EOSeuropaTimișoara0.0530.00%0.1581
651Synevo IntBucurești0.0490.00%0.1972
652Societatea Astronomică Română de Meteori (SARM)Târgoviște0.0490.00%0.6891
653Combinatul de Oțeluri Speciale - Mechel S.A.Pitești0.0490.00%0.1855
654SC Electroaparataj SABucurești0.0480.00%0.3361
655Azur SATimișoara0.0460.00%0.1854
656Institutul Național de Cercetări Economice (Academia Română)București0.0460.00%0.09323
657Coming SRLBucurești0.0460.00%0.0936
658Oficiul de Stat pentru Invenții și MărciBucurești0.0460.00%0.0933
659Universitatea de Arte George EnescuIași0.0460.00%0.0933
660Chimcomplex SABorzești0.0460.00%0.0931
661Electroputere SA CraiovaCraiova0.0460.00%0.0931
662Grupul Școlar Grigore Moisil BrăilaBraila0.0460.00%0.0931
663Grupul Școlar Industrial Anghel SalignyBraila0.0460.00%0.0931
664INCD pentru Protecția Muncii Alexandru Darabont (INCDPM)București0.0460.00%0.0931
665Lubrifin SA BrasovBrașov0.0460.00%0.0931
666MedictestBucurești0.0460.00%0.0931
667Romcontrol SABucurești0.0460.00%0.0931
668SC Baker Hughes Int SRLPloiești0.0460.00%0.0931
669SC Litwin RO SAPloiești0.0460.00%0.0931
670SC Pro Air Clean SATimișoara0.0460.00%0.0931
671SC Savprod SRLBucurești0.0460.00%0.0931
672Univ Din AcureyiBucurești0.0460.00%0.0931
673Grup Romet SABuzău0.0430.00%0.1301
674Serto Invest SABucurești0.0430.00%0.1301
675Apulum SAAlba Iulia0.0430.00%0.1302
676BIOS DiagnosticBucurești0.0430.00%0.1301
677Grupul Școlar Ilie MurgulescuCraiova0.0430.00%0.1301
678Academia Națională de Educație Fizică și SportBucurești0.0430.00%0.1712
679SC Vital SABaia Mare0.0430.00%0.1853
680Institutul de Cercetări pentru Fibre Sintetice ICEFS SA SăvineștiSăvinești0.0420.00%0.3364
681Oficiul Județean pentru Studii Pedologice și Agrochimice BucureștiBucurești0.0420.00%0.1852
682Spitalul Clinic Municipal AradArad0.0400.00%1.0102
683Spitalul de Psihiatrie GătaiaGătaia0.0400.00%1.0101
684Spitalul de Psihiatrie Voila CâmpinaCâmpina0.0400.00%1.0101
685Universitatea George BacoviaBacău0.0380.00%0.34135
686Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și SportuluiBucurești0.0370.00%0.1853
687SC IPIP SAPloiești0.0370.00%0.1853
688Centrul Medical Praga PloieștiPloiești0.0360.00%0.2141
689Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța AlimentelorCluj Napoca0.0340.00%0.2371
690Universitatea Româno-AmericanăBucurești0.0320.00%0.13078
691Colegiul Tehnic de Comunicații Augustin MaiorCluj Napoca0.0320.00%0.1303
692FITPOL SrlBucurești0.0320.00%0.1301
693Fundația Spectroteam RomâniaBucurești0.0320.00%0.1301
694Liceul Teoretic Garabet Ibrăileanu IașiIași0.0320.00%0.1301
695SC Catalysis SRLTimișoara0.0320.00%0.1301
696Haas C Implex SRLPloiești0.0310.00%0.0934
697FaimarBaia Mare0.0310.00%0.0932
698Agenția pentru Protecția Mediului Târgu JiuTârgu Jiu0.0310.00%0.0931
699BRANIC ConstanțaConstanța0.0310.00%0.0931
700Fibrocim SATârgu Jiu0.0310.00%0.0931
701Fivex Petrol SATargu Carbunesti0.0310.00%0.0931
702Instituția Prefectului Județului GiurgiuGiurgiu0.0310.00%0.0931
703Liceul Teoretic Băile GovoraGovora0.0310.00%0.0931
704Liceul Teoretic Ion BarbuPitești0.0310.00%0.0931
705Palatul Copiilor IașiIași0.0310.00%0.0931
706Petroconsult Group - Inst. Inginerie și Proiectare RafinăriiPloiești0.0310.00%0.0931
707PFIZER România S.R.L.București0.0310.00%0.0931
708SC Rokura Aplicații Industriale SRLBucurești0.0310.00%0.0931
709Focus Studio SrlOradea0.0260.00%0.1301
710Centrul Regional de Transfuzii SanguineConstanța0.0250.00%0.0991
711Liceul C. BrâncoveanuBucurești0.0230.00%0.0931
712Mitropolia Moldovei și BucovineiIași0.0230.00%0.0931
713Spitalul Județean BotoșaniBotoșani0.0230.00%0.0931
714Universitatea de Arhitectură și Urbanism Ion MincuBucurești0.0230.00%0.1107
715Universitatea Creștină PartiumOradea0.0210.00%0.1692
716Clin HaematolBucurești0.0210.00%0.7051
717Gexacor Com SrlPloiești0.0190.00%0.0932
718LK ELDUS SRLSibiu0.0190.00%0.0932
719SC Plantavorel SAPiatra Neamț0.0190.00%0.0932
720Spitalul Clinic de Urgență Militar Dr. Ștefan Odobleja CraiovaCraiova0.0190.00%0.0932
721Universitatea Ioan SlaviciTimișoara0.0190.00%0.0932
722Probio Cercetare SA PloieștiPloiești0.0190.00%0.0931
723SC At ChemRâmnicu Vâlcea0.0190.00%0.0931
724SC DMTech Eco SRLBucurești0.0190.00%0.1301
725SC Ecodet Activ SRLBucurești0.0190.00%0.1301
726SC Centrul de Cercetări și Management Proiecte Pentru Chimia Suprafețelor și Materialelor Avansate Chemav SRLBucurești0.0170.00%0.1681
727Spitalul Județean de Urgență BacăuBacău0.0170.00%0.1162
728Compania de Cercetări Aplicative și Investiții SABucurești0.0150.00%0.0935
729SC Enzime și Derivate SACostisa0.0150.00%0.0932
730Administrația Națională Apele Române CrișuriOradea0.0150.00%0.0931
731Institutul de Fono-Audiologie și Chirurgie Funcțională ORL Prof. Dr. Dorin HociotaBucurești0.0140.00%0.7754
732Biotehnol - Centrul de Biochimie Aplicată și BiotehnologieBucurești0.0130.00%0.09320
733Agenția pentru Protecția Mediului MaramureșBaia Mare0.0120.00%0.0931
734Institutul de Medicină Legală IașiIași0.0000.00%0.00013
735Universitatea AGORA OradeaOradea0.0000.00%0.00012
736Universitatea Constantin BrâncoveanuPitești0.0000.00%0.00011
737Colegiul Tehnic Piatra NeamțPiatra Neamț0.0000.00%0.0006
738Institutul de Etnografie și Folclor C. Brăiloiu (Academia Română)București0.0000.00%0.0006
739Universitatea ARTIFEXBucurești0.0000.00%0.0004
740Institutul de Cercetări pentru Inteligența Artificială (Academia Română)București0.0000.00%0.0003
741Stațiunea de Cercetări pentru Viticultură și Vinificație MurfatlarBasarabi0.0000.00%0.0003
742Universitatea TibiscusTimișoara0.0000.00%0.0003
743Institutul Național de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de MuncăBucurești0.0000.00%0.0002
744Spitalul Clinic de NeuropsihiatrieCraiova0.0000.00%0.0002
745Spitalul Clinic Județean de Urgență AradArad0.0000.00%0.0002
746Universitatea Gheorghe ZaneIași0.0000.00%0.0002
747Administrația Națională Apele Române BrașovBrașov0.0000.00%0.0001
748Agenția pentru Protecția Mediului BrașovBrașov0.0000.00%0.0001
749Agenția pentru Protecția Mediului SuceavaSuceava0.0000.00%0.0001
750Agenția pentru Protecția Mediului TeleormanAlexandria0.0000.00%0.0001
751Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța AlimentelorBacău0.0000.00%0.0001
752Grupul Școlar Industrial de Transporturi Auto - Piatra NeamțPiatra Neamț0.0000.00%0.0001
753ICPE Actel SABucurești0.0000.00%0.0001
754Search CorporationBucurești0.0000.00%0.0001
755Spitalul Prof. Dr. Constantin AngelescuBucurești0.0000.00%0.0001
756Universitatea MediaBucurești0.0000.00%0.0001
757Colegiul Marin PredaBucurești0.0000.00%0.0003
758Colegiul Nicolae IorgaBucurești0.0000.00%0.0003
759SoftwinBucurești0.0000.00%0.0003
760Spitalul Clinic Municipal Târgu MureșTârgu Mureș0.0000.00%0.0003
761Spitalul Județean de Urgență Drobeta Turnu SeverinDrobeta Turnu Severin0.0000.00%0.0003
762Ambasada SUABucurești0.0000.00%0.0002
763Carom SAOnești0.0000.00%0.0002
764Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Târgu MureșTârgu Mureș0.0000.00%0.0002
765Colegiul Național David ProdanCugir0.0000.00%0.0002
766Institutul de Lingvistică și Istorie Literară Sextil PușcariuCluj Napoca0.0000.00%0.0002
767Academia Română (generic) ClujCluj Napoca0.0000.00%0.0001
768BEGA REAL SABucov0.0000.00%0.0001
769Comsys GalațiGalați0.0000.00%0.0001
770Consiliul Național pentru Studierea Arhivelor Securității (CNSAS)București0.0000.00%0.0001
771Grupul Școlar Ștefan Odobleja LugojLugoj0.0000.00%0.0001
772INCD pentru Construcții și Economia Construcțiilor (INCERC)Iași0.0000.00%0.0001
773INCD și Încercări pentru Electrotehnică (ICMET)Craiova0.0000.00%0.0001
774Institutul de Lingvistică (Academia Română)București0.0000.00%0.0001
775Institutul pentru Studii Politice de Apărare și Istorie MilitarăBucurești0.0000.00%0.0001
776MedicoverBucurești0.0000.00%0.0001
777MOLDOCIM SA BicazBicaz0.0000.00%0.0001
778PROCETEL SABucurești0.0000.00%0.0001
779Real SAPloiești0.0000.00%0.0001
780S.C. Transporturile Aeriene Române S.A. (TAROM)București0.0000.00%0.0001
781Sisteme Avansate Italo-Române SRLBucurești0.0000.00%0.0001
782Softexpert SRLCraiova0.0000.00%0.0001
783Sovecord SASlatina0.0000.00%0.0001
784Spitalul Clinic de Urgență Prof. Dr. Nicolae Oblu Iași (Neurochirugie nr 3)Iași0.0000.00%0.0001
785Spitalul EuroclinicBucurești0.0000.00%0.0001
786Universitatea Dacia HerculesBăile Herculane0.0000.00%0.0001
787VIGRA Marketing & ServicesBucurești0.0000.00%0.0001
788Vimar Electro CoBucurești0.0000.00%0.0001
789Școala Otilia Cazimir IașiIași0.0000.00%0.0001
 Total 16,355.399100%40,507.39150969 

Cartea albă a cercetării din România > Instituții

   
© Ad Astra 2001-2013